Dans ve Jimnastik Eğitimi

Salonumuz 3 yaş ile 10 yaş arasında çocukların eğitim almalarına olanak sağlayan ve her türlü hareketi rahat çalışabilecekleri sınıflara sahiptir. Jimnastik sınıflarımız sporcularımaza temel motorik becerileri eksiksiz verebileceğimiz, onları sıkmadan, bıktirmadan çalışmalarına devam etmelerini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Sokağa çıkamayan ,dışarda oyun oynayamayan .enerjisini bosaltamayan .sosyal bir ortama katılamayan çocuklarımız için çok büyük bir şanstır bu tür salonlar. Turkiye’de 110’a yakın bu sistemde salon kurduk ve hala kurmaya devam ediyoruz.

Şehirleşmenin etkisiyle çocukların hareket alanları kısıtlanarak yeterince park, bahçe ve oyun alanı kalmamıştır. Değisen toplum yapısıyla çocuklar sokaklarda oyun oynayamaz, hatta sokağa çıkamaz hale gelmiştir. Hareket alanları site ve sokak aralarındaki küçük parklar ile AVM’lerdeki oyun alanlarıyla sınırlıdır.

Teknolojinin de etkisiyle radyasyona maruz kalan çocuklarda aşırı yorgunluk, ayaklarda şişme,dizlerde ve eklemlerde ağrılar oluşmaktadır. Spor sayesinde bir grupla çalışma, bir gruba ait olma ve ait olduğu grubun formasını üstünde taşıması takım ruhunu ve birlikte hareket etme becerilerini geliştirirken kendi benliğini farketmesini, gizli yeteneklerinin ortaya çıkmasına, belirli bir disipline göre hareket etmeyi, kazanma ve kaybetme hissini tatmasını spor sayesinde kazanır. Amaç harekettir. Sahip olduğu gücü kontrol altına almayı öğrenir. Çocuk hiçbir faaliyete katilmasa bile sadece o ortam içerisinde bulunması bile o çocuğun gelişimine katkı sağlayacaktır. Çünkü o ortamı bulabilecegi bir yer yoktur artık. Sporun önemi betonlaşma ile daha da artacaktır .